Kemistklubbens styrelse
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Ordförande  Lukas Akantu lakantu 040 82 93 636
Viceordförande Ann-Louise Hakalax ahakalax 044 30 11 799
Ekonomiser Ilona Kairinen ikairine 044 37 37 145
Sekreterare Erik Östman erostman 050 31 10 825
Näringslivsansvarig Ronja Koskinen rokoskin 040 02 51 855
Klubbhövding Lukas Kamis lkamis 044 31 76 607
Idrottsminister Rickard Svedberg risvedbe 050 32 25 625
Programchef Vilhelm Sundstedt vsundste 050 53 16 973

 

Borgrådet 2020
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Klubbhövding Lukas Kamis lkamis 044 31 76 607
Ekono Matias Oksa moksa 040 41 30 455
Sekreterare Kristina Golovan kristina.golovan 044 30 84 242
IC Boris Hägglund    
Värdinna Mikael Blomqvist mikael.blomqvist 044 01 60 798
Kökstekniker Mathias Nygård mathias.nygard 044 09 39 893
Lagerchef William Sjöholm wsjoholm 050 44 11 526

 

Programutskottet
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Programchef Vilhelm Sundstedt vsundste 050 53 16 973
Medlem Esmeralda Laurén elauren 040 45 50 510
Medlem Liisa Leino liisa.leino 044 04 04 960
Medlem Fredrika Snåfs fsnafs 044 01 81 118
Medlem Peter Wihlman pwihlman 044 21 79 464
Medlem Max Andersson maxander 050 96 60 470
Medlem William Törnqvist wtornqvi 045 73 43 2315
Medlem Theo Wiik thwiik 040 59 51 110
Medlem Joel Vauhkonen jovauhko 040 01 90 467

 

Exqr-utskottet
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Näringslivsansvarig Ronja Koskinen rokoskin 040 02 51 855
Medlem Fredrika Snåfs fsnafs 044 01 81 118
Medlem Camilla Nyqvist cnyqvist 044 27 19 450
Medlem Leo Renman    

 

 

Fotografer
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Fotograf Camilla Nyqvist cnyqvist 044 27 19 450
Vicefotograf Mette Louise Lindberg melindbe 044 27 19 450

 

Sångledare
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Sångledare Erik Hakala ehakala 044 21 09 600
Sångledare Tobias Reuter    

 

Kompendiekommittén
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Ordförande Wilma Lindqvist wlindqvi 050 91 19 230
Kassör Marie Alopaeus malopaeu 040 77 85 374

 

Redaktionen för Tekniska Åtgärder
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Chefredaktör Oskari Lehtinen oslehtin 040 09 86 216
Redaktör Watti Lehtimäki wlehtima 040 95 24 870
Redaktör Anni Lindberg aslindbe 050 59 87 657
Redaktör Johanna Clayhills jclayhil 044 21 20 570
Redaktör Cia Weckström ciweckst 040 80 19 993
Redaktör Cecilia Dahl cedahl 045 34 98 089

 

Valdiktator
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Valdiktator Ida Nordell    

 

Finansutskottet
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Ordförande Andreas Reipsar    
Viceordförande Emil Högnabba emhognab 044 77 58 525
Expertmedlem      
Expertmedlem      
Näringslivsansvarig Ronja Koskinen rokoskin 040 02 51 855
Ekonomiser Ilona Kairinen ikairine 044 37 37 145

 

Kontaktpersoner till andra organisationer
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Teknologkommissionen Ilona Kairinen ikairine 044 37 37 145
Teknologkommissionen Casimir Ruohomaa cruohomaa 044 54 77 729
TFiF-styrelsen Lukas Akantu lakantu 040 82 93 636
TFiF-Åboavdelningen Emelie Enestam eenestam 044 20 22 784
De yngres råd (DYR) Janne Tiala    
De yngres råd (DYR) Emil Högnabba emhognab 044 77 58 525
LOIMU-kontaktperson Johanna Clayhills jclayhil 044 21 20 570

 

Baalmarskalker
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Baalmarskalk Minette Kvikant    
Baalmarskalk Cecilia Dahl    

 

Spexamiralier
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Spexamiral Ida Nordell    
Spexamiral Emelie Enestam eenestam 044 20 22 784

 

Redoxjoner
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Redoxjon Johanna Brink    
Redoxjon Tommy Kivimäki tokivima 040 70 11 495
Redoxjon Peter Wihlman    

 

Verksamhetsgranskare
Uppgift Namn Epost (@abo.fi) Telefon
Ordinarie Pontus Lindroos    
Ordinarie Pinja Lillrank    
Suppleant Jeremias Eriksson jereriks 040 06 30 768
Suppleant Daniel Eriksson danierik 040 79 25 426
Lagerrevisor Jonathan Julin jonjulin 045 21 24 166
Lagerrevisor Oskarli Lehtinen oslehtin 040 09 86 216